ادغام کلان‌داده‌ها با سیستم‌های ERP برای ایجاد یک تغییر بزرگ

گزارش IBM حاکی از آن است که ۹۰ درصد داده‌های موجود، طی دو سال اخیر ایجاد شده‌اند. این نشان‌دهنده توجه جهانی بی‌سابقه به کلان‌داده‌ها است (مجموعه‌ای از داده‌های ساختاریافته، غیرساختاریافته و نیمه‌ساختاریافته که به نحو گسترده‌ای برای تجزیه و تحلیل‌ها در تصمیم‌گیری‌های کسب‌وکار به‌کار می‌روند). کلان‌داده‌ها که در ابتدا به‌عنوان داده‌های سه نسخه‌ای، متنوع و سریع در پردازش شناخته می‌شدند، امروزه با افزودن نسخه‌های فراوان دیگر به این تعریف شناخته می‌شوند. تردیدی نیست که کلان‌داده‌ها سرآغاز تغییرات بزرگی بوده‌اند.

 

 

کلان‌داده بزرگ‌تر از آن است که در اکوسیستم دیجیتال نادیده گرفته شود

گزارش Information Week حاکی از ان است که شرکت‌ها فقط از ۱۲ درصد اطلاعات ایجاد شده/جمع‌آوری شده را استفاده کرده و رقم حیرت‌انگیز ۸۸ درصد را بدون استفاده رها می‌کنند. این بدان معنا است که کسب‌وکارها به نحو موثری اطلاعاتی را که می‌توانستند تجارت آنها را متحول کنند، از دست داده‌اند. به‌علاوه، گزارش موسسه McKinsey حاکی از آن است که از هر ۱۰ پروژه قیمت‌گذاری شرکت‌ها، سه پروژه شکست می‌خورد که پیامد آن ایجاد پرونده‌ای درباره علت بهینه نبودن داده‌ها است.

در حال حاضر، کسب‌وکارها در اکوسیستمی غرق در داده فعالیت دارند (به یاد دارید که ۹۰ درصد از داده‌ها مربوط به دو سال اخیر می‌باشند) و این داده‌ها حاوی درک مهمی هستند، یعنی یک معدن طلا که می‌تواند چشم‌انداز یک کسب‌وکار را ایجاد کرده یا از بین ببرد. شرکت‌ها برای به‌دست گرفتن ابتکار عمل در دنیای رقابت، به فناوری‌های همگرا، تصمیم‌گیری سریع، اطلاعات لحظه‌ای و سرعت عمل نیاز دارند.

تاثیر کلان‌داده‌ها بر سیستم‌های ERP قطب دانش یکپارچه

کلان‌داده‌ها علاوه بر هماهنگ‌سازی جریان داده‌ها، با ارائه قابلیت‌های تحلیلی گسترده‌تر، این قدرت را دارند که راهکارهای ERP را تاثیرگذارتر کنند. مزایای مهم آن عبارتند از:

سرعت اغلب بزرگ‌ترین وجه تمایز در یک اکوسیستم است، یعنی جایی که الگوهای کسب‌وکار و موارد قابل تحویل در بیشتر پارامترها مشابه هستند. روشن است که نیاز کسب‌وکارها، دسترسی سریع و لحظه‌ای به اطلاعات و فرایندها و نتیجه‌گیری سریع برای تصمیم‌گیری به‌موقع است. دید وسیع نسبت به چشم‌اندازی که در آن شخصی‌سازی و بخش بندی حاکم است، پیامدهای نسبتا کمتری دارد. ERP و کلان‌داده‌ها به نحو فزاینده‌ای درکسب‌وکارها رخنه کرده‌اند و اکنون زمان آن فرا رسیده است که سازمان‌ها این ادغام را برای ایجاد یک تغییر بزرگ بپذیرند.

 

منبع: ۳i-infotech

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}